Úvodní stránka  »  Naše služby  »  Fotovoltaika a solární ohřev  »  Ekonomické hodnocení

Ekonomické hodnocení

Hodnocení ekonomických zisků

U elektráren s relativně malým výkonem (roční výroba energie je nižší nebo srovnatelná s elektrickou energií potřebnou pro provoz objektu) je možné při prodeji energie uplatnit tzv. „zelený bonus“. Při odběru do domácí sítě a spotřebování vyrobené energie v objektu platí OTE Operátor trhu cenu  ( 2,84 Kč/kWh), ovšem současně s tím dochází k úspoře stejného množství neodebrané energie, za kterou by bylo třeba zaplatit podle sjednaného tarifu cca 4,50 Kč/kWh. Profit investora je tedy dvojí. Za prvé za to, že za spotřebovanou solární elektřinu v domě obdrží částku 2,84 Kč/kWh, a současně uspoří za kWh, kterou by musel nakoupit ze sítě. Ekonomika malých systémů instalovaných na rodinné domy s dostatečnou vlastní spotřebou elektrické energie tak může být ještě výhodnější.

Co jinde nepíší a neříkají 

  • Ke každé vystavené faktuře je distribuční společností vyžadován i měsíční výkaz o výrobě z obnovitelných zdrojů - poradíme Vám
  • Každého čtvrt roku je třeba podávat hlášení o vyrobené energii do ERU, referátu statistiky - poradíme Vám
  • Jednou ročně (v prosinci) je třeba předat distribuční společnosti odhad výroby na další rok provozu - pomůžeme zpracovat

Další zisky

Dalším ziskem je prodej vyrobené energie obchodníkovi s el.energií. Doporučíme Vám obchodníka za 0,70 Kč/kWh. ČEZ vykupuje cca 0,06 Kč/kWh, průměr trhu je 0,37 Kč/kWh.
Vedle výše zmíněného zaručeného měsíčního příjmu se správně provedenou instalací fotovoltaické elektrárny získají také další výhody a jistoty. Investice je zcela pod dohledem investora, nejde o svěření svých peněz třetímu subjektu. Elektrárna pracuje plně automaticky bez nároků na speciální údržbu či náklady na zaměstnance. Provoz nevyžaduje další čas a starosti investora. Jedná se o ověřenou technologii s dlouhodobou funkcí. Vysoký výnos z investice je tedy zajištěn po stránce technické (životnost a funkce zařízení) i po stránce legislativní (vysoká jistota prodeje veškeré produkce garantovaná státem).

Reference

Kde všude nám svěřili důvěru

Nejčastěji hledáte

Co by Vás mohlo zajímat
Název:
*
info
Adresa:
*
info
Město:
*
info
PSČ:
*
info
Kontaktní osoba:
*
info
E-mail:
*
info
Telefon:
*
info
Počet bytových jednotek:
*
info
Výběr do fondu oprav měsíčně:
info
tj Kč/m2:
info
Uvažujete o regeneraci?
 ANO       NE
info
Název:
*
info
Adresa:
*
info
Město:
*
info
PSČ:
*
info
Kontaktní osoba:
*
info
E-mail:
*
info
Telefon:
*
info
Počet bytových jednotek:
*
info
Výběr do fondu oprav měsíčně:
info
tj Kč/m2:
info
Uvažujete o regeneraci?
 ANO       NE
info
Naše společnost patří mezi pružné a dynamické firmy, poskytující svým obchodním partnerům komplexní služby v oblasti poradenství v oblasti regenerací panelových domů a v některých navazujících činnostech. Našim hlavním cílem je pomoci investorům usnadnit proces technické přípravy, financování, získání dotací a technický dohled objektu. Společnost PANEL ONLINE, s.r.o. vznikla po dlouhodobé spolupráci jejích zakladatelů s CERPADem. Tato spolupráce se datuje od roku 2003. Naši pracovníci působí po celé ČR.