Úvodní stránka  »  Naše služby  »  Tepelná technika  »  Termovize

Termovize

Termovize umožňuje rychlý a bezkontaktní průzkum rozložení teplot na povrchu stavebních konstrukcí a používá se jí pro určení míst v obvodovém plášti, kterými dochází ke zvýšeným tepelným ztrátám, jak vlivem tepelných mostů, tak v důsledku nesprávného provedení spár a styků. Termografická měření ve stavebnictví lze provádět v závislosti na klimatických podmínkách, zpravidla od listopadu do března.
 
Vedle kontroly úniků tepla obálkou budov lze pomocí termokamery vyhledávat např.
• místa s rizikem tvorby alergenních plísní plísní (termokamera a vlhkostní sonda)
• tepelně izolačních vlastností rozvodů tepla
• úniky teplonosného media podlahového vytápění
 
Na termovizním snímku jsou teplotám přiřazeny barvy dle teplotní škály vpravo od snímku. Každý snímek obsahuje celé barevné spektum, kdy nejchladnějšímu místu na snímku je přiřazena černá barva a nejteplejšímu místu barva bílá.
Na snímcích pořízených z vnějšku objektu zjišťujeme tepelné úniky v místech dle teplotní škály směrem k vyšším teplotám a naopak u snímků pořízených zevnitř objektu hledáme chladná místa reprezentovaná barvami přiřazenými nízkým teplotám.
 
 
Diagnostika staveb z exteriéru
Exteriérová termografická kontrola je zaměřena především na kontrolu tepelně technických konstrukcí tvořících obálku budovy, kde termovizní diagnostika zobrazí místa zvýšených tepelných ztrát. Termografická diagnostika staveb podá informaci o celkovém stavu obvodového pláště a odhalí, které konstrukce se jeví jako nejvíce energeticky ztrátové. Termografická diagnostika staveb ověří účinnost provedených opatření ke snížení tepelných ztrát. 
 
Diagnostika staveb v interiéru
Interiérová termografická kontrola také slouží ke kontrole tepelně technických vlastností obálky staveb, k lokalizaci vad a poruch v plášti budovy při návaznosti na termovizi z vnější strany. Vnitřní termovizní diagnostika staveb odhalí riziková místa s nízkou povrchovou teplotou, kde hrozí kondenzace vodních par a následně vznik plísní. Termovize staveb a termovize budov odhalí místa s odlišným teplotním polem a skladby konstrukcí s odlišnými tepelně technickými vlastnostmi.

Reference

Kde všude nám svěřili důvěru

Nejčastěji hledáte

Co by Vás mohlo zajímat
Název:
*
info
Adresa:
*
info
Město:
*
info
PSČ:
*
info
Kontaktní osoba:
*
info
E-mail:
*
info
Telefon:
*
info
Počet bytových jednotek:
*
info
Výběr do fondu oprav měsíčně:
info
tj Kč/m2:
info
Uvažujete o regeneraci?
 ANO       NE
info
Název:
*
info
Adresa:
*
info
Město:
*
info
PSČ:
*
info
Kontaktní osoba:
*
info
E-mail:
*
info
Telefon:
*
info
Počet bytových jednotek:
*
info
Výběr do fondu oprav měsíčně:
info
tj Kč/m2:
info
Uvažujete o regeneraci?
 ANO       NE
info
Naše společnost patří mezi pružné a dynamické firmy, poskytující svým obchodním partnerům komplexní služby v oblasti poradenství v oblasti regenerací panelových domů a v některých navazujících činnostech. Našim hlavním cílem je pomoci investorům usnadnit proces technické přípravy, financování, získání dotací a technický dohled objektu. Společnost PANEL ONLINE, s.r.o. vznikla po dlouhodobé spolupráci jejích zakladatelů s CERPADem. Tato spolupráce se datuje od roku 2003. Naši pracovníci působí po celé ČR.