Úvodní stránka  »  Novinky  »  Dotační program Nová zelená úsporám (NZU)

Dotační program Nová zelená úsporám (NZU)

Dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ) se zaměřuje se na podporu energeticky úsporných opatření v rodinných a bytových domech – od zateplení přes obnovitelné zdroje energie až po pasivní výstavbu. Nově pokrývá i adaptační opatření reagující na změnu klimatu.

I když jádro programu Nová zelená úsporám zůstává stejné, přináší další etapa řadu novinek. Těmi nejzásadnějšími jsou rozšíření podpory na bytové domy po celé ČR a sloučení s programem Dešťovka, zaměřeným na hospodaření s dešťovou vodou. Došlo i k dalšímu rozšíření podporovaných opatření např. o nabíjecí stanice pro elektromobily či ohřev vody pomocí tepelného čerpadla. U některých podporovaných opatření se pak navýšili jednotkové dotace. Například se zvýšila podpora na zateplení stávajících domů o cca 20 %, podpora na výstavbu rodinného domu o 50 tisíc korun a finančně si domácnosti polepší i při výměně zdroje tepla.

Velmi zajímavou novinkou je systém bonusů. Pokud zkombinujete více úsporných opatření, získáte ke standardní dotaci navíc dalších 10 tisíc korun. Takto si majitelé rodinných domů mohou přijít až na dodatečných 90 tisíc korun a majitelé bytových domů až na 120 tisíc korun. O až 75 tisíc korun si přilepšíte, pokud si zároveň požádáte o výměnu neekologického kotle z kotlíkových dotací a zateplení z programu Nová zelená úsporám.

Dotaci můžete získat na snižování energetické náročnosti domu (komplexní nebo dílčí zateplení), výstavbu či nákup domu s velmi nízkou energetickou náročností, výměnu kotlů a kamen, environmentálně šetrné způsoby vytápění, přípravu teplé vody, zpětné získávání tepla z odpadní vody a instalaci obnovitelných zdrojů energie a systémů řízeného větrání. 

Rychlý kontakt

Kontaktovat nás můžete:
Název:
*
info
Adresa:
*
info
Město:
*
info
PSČ:
*
info
Kontaktní osoba:
*
info
E-mail:
*
info
Telefon:
*
info
Počet bytových jednotek:
*
info
Výběr do fondu oprav měsíčně:
info
tj Kč/m2:
info
Uvažujete o regeneraci?
 ANO       NE
info
Název:
*
info
Adresa:
*
info
Město:
*
info
PSČ:
*
info
Kontaktní osoba:
*
info
E-mail:
*
info
Telefon:
*
info
Počet bytových jednotek:
*
info
Výběr do fondu oprav měsíčně:
info
tj Kč/m2:
info
Uvažujete o regeneraci?
 ANO       NE
info
Naše společnost patří mezi pružné a dynamické firmy, poskytující svým obchodním partnerům komplexní služby v oblasti poradenství v oblasti regenerací panelových domů a v některých navazujících činnostech. Našim hlavním cílem je pomoci investorům usnadnit proces technické přípravy, financování, získání dotací a technický dohled objektu. Společnost PANEL ONLINE, s.r.o. vznikla po dlouhodobé spolupráci jejích zakladatelů s CERPADem. Tato spolupráce se datuje od roku 2003. Naši pracovníci působí po celé ČR.